Ubezpieczenie emerytalne kiedyś i dziś

Olaf

W drodze do niezależności osób starszych, niejednokrotnie władze państwowe o nich zapominały, forsując własną wizję emerytów, niekoniecznie zgadzającą się z ich oczekiwaniami. Początkowo wprowadzono ubezpieczenie emerytalne obejmujące osoby wyłącznie w bardzo podeszłym wieku. To oczywiście budziło społeczny sprzeciw, ponieważ większość osób pomimo sędziwego wieku nie była w stanie dożyć emerytury lub żyła na niej tylko przez krótki czas.

Z kolei obecnie emerytury dożyje większość obywateli, ale uzyskane świadczenia są dalekie od oczekiwań emerytów. Systemy emerytalne zarówno w przeszłości, jak i teraźniejsze nie uwzględniały indywidualnych potrzeb poszczególnych osób. Z tego właśnie powodu są coraz częściej negatywnie postrzegane. Problem ten dostrzegły instytucje finansowe, które umożliwiają oszczędzanie na indywidualne emerytury. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż wysokość naszej emerytury zależy tylko i wyłącznie od nas samych. W prywatnych ubezpieczeniach emerytalnych sami określamy wiek emerytalny. Wreszcie warto mieć na uwadze, iż oszczędzać można samodzielnie zyskując tym samym niezależność od zmieniających się warunków powszechnego ubezpieczenia emerytalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Dlaczego powstało przymusowe ubezpieczenie zdrowotne?

W ramach ubezpieczenia społecznego jedną z najważniejszych pozycji jest właśnie ubezpieczenie zdrowotne. To dzięki niemu mamy pewność opieki zdrowotnej w każdej sytuacji, a zwłaszcza wtedy gdy ulegniemy nieprzewidzianym wypadkom. W ramach opieki socjalnej państwa kładą coraz częściej nacisk na profilaktykę, ponieważ pozwala ona w zapobieganiu wielu niebezpiecznym chorobom, jednocześnie obniżając […]