Ekonomia – studia i nauka

Olaf

Wśród popularnych kierunków studiów znajduje się ekonomia. Cieszy się ona popularnością zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Co odpowiada za jej popularność i dlaczego ciągle tak wiele osób chce studiować właśnie ekonomię? Kierunek ten kojarzy się przede wszystkim z późniejszymi bardzo dobrymi zarobkami. Młodzi ludzie są przekonani, że po ukończeniu studiów w zakresie ekonomii bez trudu znajdą prace w banku lub dużej finansowej korporacji, co przełoży się na doskonałe zarobki. Jak jest w praktyce? Okazuje się, że absolwentów ekonomii jest tak dużo, że rynek pracy nie jest w stanie ich wchłonąć.

Oznacza to, że wielu absolwentów ekonomii nie tylko nie zarabia świetnie, ale w ogóle nie może znaleźć pracy. Do tego dochodzi fakt, że bardzo często posiadają oni jedynie książkową wiedzę, która nie jest poparta żadnym doświadczeniem i praktycznymi umiejętnościami. Jakie jest rozwiązanie z tej sytuacji? Już w czasie studiów warto zacząć rozglądać się za darmowymi praktykami i stażami. Takie doświadczenie w czasie studiów zaowocuje już po ich zakończeniu. Studenci ekonomii, którzy w czasie pobierania nauki rozpoczęli pracę, nawet tą darmową, nie mają potem trudności ze znalezieniem zatrudnienia.

www.twoj-ogrodnik.com.pl Drukarnia Booklet oferuje drukowanie naklejek papierowych i foliowych oraz etykiet samoprzylepnych www.bisnode.pl/firma/?id=2318325&nazwa=NANU_NANA_POLSKA_SPÓŁKA_HANDLOWA_SP_Z_O_O

Koniecznie trzeba także zainwestować w naukę języków obcych. W przypadku ekonomistów najbardziej pożądany jest język angielski. Warto jednak uczyć się również niemieckiego lub rosyjskiego – w zależności od tego w jakiej firmie chcemy później pracować. Ideałem jest w tym przypadku znajomość paru języków..

Next Post

Portfele inwestycyjne na miarę potrzeb

Dobre zarządzanie własnymi funduszami to nie tylko rozsądne gospodarowanie, ale także umiejętność tworzenia oszczędności. Te z kolei warto pomnażać, aby po czasie się nie okazało,