Czy ubezpieczenie rentowe ma sens?

Olaf

Niezależnie od tego czy pracujemy w biurze, na budowie czy pod ziemią musimy opłacać składkę rentową wchodzącą obecnie w skład ubezpieczeń społecznych. Warto podkreślić, iż przez długi czas ubezpieczenie rentowe nie istniało, a początkowo dotyczyło tylko inwalidów. Obecnie renty pobiera znaczna część społeczeństwa przez co finanse państwa, a zwłaszcza osób pracujących są poważnie zagrożone. Warto dodać także, iż wpływ na to ma zmieniająca się klasyfikacja chorób i orzecznictwo lekarzy w stosunku do osób ubiegających się o rentę.

W odróżnieniu od pozostałych świadczeń socjalnych, należy podkreślić, że w przypadku rent łatwo o nadużycia. Podobnie wygląda sytuacja w ubezpieczeniach chorobowych. O ile kwestia emerytur i składki zdrowotnej nie budzi wątpliwości, o tyle renty są tematem debat nie tylko wśród polityków. Zauważyć trzeba, iż państwo nakładając przymus tego ubezpieczenia, potraktowało ludzi jako osoby, które nie są w stanie same o siebie zadbać. Biorąc pod uwagę dostępność i niski koszt ubezpieczenia NNW można stwierdzić, iż bez powszechnego ubezpieczenia rentowego ludzie sobie poradzą, zwłaszcza iż obecnie wypłacane renty są na niskim poziomie.

unitycentrum www.pbdclnt.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Ekonomia – studia i nauka

Wśród popularnych kierunków studiów znajduje się ekonomia. Cieszy się ona popularnością zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Co odpowiada za jej popularność i dlaczego ciągle